O mnie: Dietetyk, psychodietetyk, pasjonatka ziół.

Dietetyk, psychodietetyk, pasjonatka ziół.

Witaj,
nazywam się Patrycja Dyla-Szynklarz. Ze zdrowym stylem życia jestem związana odkąd pamiętam. Wcześniej bardziej wynikało to z aktywności fizycznej i pasji, którą był sport. Ukończyłam Wychowanie Fizyczne na Politechnice Opolskiej. Podczas tych studiów zainteresowała mnie dietetyka i suplementacja w sporcie. Postanowiłam rozszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie, ukończyłam studia na kierunku Żywienie człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ten okres intensywnej nauki uświadomił mi, jak szeroką dziedziną jest dietetyka. Kolejnym etapem edukacji i dopełnieniem wykształcenia było ukończenie studiów na kierunku Pedagogiki zdrowia i Psychodietetyki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Prowadzę gabinet od 2012 r. Podczas współpracy z pacjentami wykorzystuję szeroki wachlarz możliwości, jaki daje mi posiadana wiedza z zakresu dietetyki klinicznej, psychodietetyki, fitoterapii, diet-coachingu oraz metod motywacji. Uważam, że ,,wszystko zaczyna się w głowie’’, dlatego spory nacisk kładę na aspekt psychiczny, edukację żywieniową i budowanie świadomości konsumenckiej.

Nie powiem Ci co masz jeść, a czego nie.
Dzięki temu nie poczujesz się jak w klatce, z której w pewnym momencie postanowisz uciec. Pomogę Ci odszukać przyczyny Twoich problemów ze zdrowiem i nauczę Cię, jak komponować i kontrolować swoją dietę.

Nie będę narzucać Ci mojego planu żywieniowego.
Dlatego, że realizacja jadłospisu ustalonego przeze mnie w żaden sposób nie wpłynie na Twój rozwój. Pomogę Ci zmodyfikować Twoje ulubione potrawy tak, żeby nie wpływały na Twoje zdrowie negatywnie. Będę Cię zachęcać do spróbowania nowych potraw i przygotowywania zupełnie nowych posiłków, ale będziesz to robić w swoim tempie, dostosowanym do Twoich potrzeb i możliwości.

Pomogę Ci ustalić swoje priorytety i cele. Zaproponuję Ci drogę ich realizacji. Będę kontrolować stopień realizacji celów wyznaczonych przez Ciebie. Niezależnie czy będziesz potrzebować pomocy w: zwiększeniu masy ciała, zbudowaniu mięśni, zrzuceniu kilogramów, obniżeniu cukru, cholesterolu czy ciśnienia. Będę Cię również zachęcać do podjęcia aktywności ruchowej dostosowanej do twoich możliwości (jeśli jeszcze tego nie robisz), co nie oznacza od razu zakupu karnetu na siłownię czy basen. Aktywność ruchowa: zwiększy Twoje zapotrzebowanie na energię, obniży glikemię, pomoże zachować siłę mięśni, wzmocni układ odpornościowy, wpłynie na zachowanie równowagi gospodarki hormonalnej i Twojego dobrego samopoczucia.

Przekonasz się, jak wiele dobrego wyniknie z realizacji celów, które sobie wyznaczysz. Zobaczysz, że czas jest Twoim sprzymierzeńcem, a dobre efekty są wynikiem Twoich świadomych decyzji, a nie "diety cud".

I pamiętaj: nigdy nie będzie idealnego momentu na zmianę, dlatego że ona zawsze wiąże się uczuciem dyskomfortu, którego nie lubimy. Jednak po pewnym czasie dyskomfortowa zmiana staje się dobrym nawykiem.

„Aby zerwać z nawykiem, wyrób sobie inny, który go wymaże” -Mark Twain